Disaini õppesuund paneb lossiparki ühepäevanäitusele 100 oravat

Loomise kuupäev 25.05.2018

25.mai hommikul kell 8 panevad disaini õppesuuna õmbluseriala õpilased Kuressaare lossipargi puudele üles ühepäevase vabaõhunäituse "100 oravat EV 100. aastal Kuressaare lossiparki".

Suur osa kuressaarlasi mäletab aega, kui lossipargis oli palju oravaid, keda sai peo pealt pähklitega toita. EV 100. aasta puhul toovad Kuressaare ametikooli disainisuuna õmbluseriala õpilased üheks päevaks 100 oravat parki tagasi. Näituse eesmärk on eelkõige lastega peredele, kes pargis jalutamas käivad, meenutada pargi ajalugu. Parki on reedel oodatud jalutama hommikust õhtuni võimalikult palju inimesi ka sel eesmärgil, et hoida silm peal, et kurikaelad oravaid ei varastaks ega rikuks.

Näitus on lossipargis üleval 25. mail hommikul kl 8st kuni õhtul kl 9ni. 28. maist kuni 5. juunini saab oravaid näha Kuressaare ametikooli Disainimajaka galeriis. 5. juunil kl 17.00 on lasteaialapsed ja algklasside õpilased oodatud Disainimajaka galeriisse, kus lapsed võivad võtta loosi ja saada ühe orava endale päriseks. Osa oravaid läheb kohalikule Päästeametile, kes omakorda annavad need tööülesandeid täites edasi lastele.

Oravate õmblemist juhendas Piret Paomees, oravaid aitasid kavandada stilistiõpilased Toivo Kõsteri juhendamisel; projekti idee, karakterite loomise õpe ja projekti planeerimine toimus Merit Karise juhendamisel. Näitust toetas Kuressaare linn projektitoetusfondist.

Viimati muudetud 21.08.2018.