Disainimajakas saab vaadata tekstiilikäsitöö eriala lõputöid

Loomise kuupäev 28.08.2020

Kuressaare Ametikooli Disainimajakas saab 7. septembrini vaadata tänavusi tekstiilikäsitöö eriala lõputöid.

Tekstiilikäsitöö õpetaja Kaie Kesküla sõnul on lõputöödes kombineeritud erinevaid käsitöötehnikaid. „Seitse tööd üheksast põhinevad kangakudumisel, see käsitööliik on jätkuvalt populaarne,“ märkis ta. „Tähelepanuks: 31. augusti pealelõunal on mõned mannekeenid tühjad, sest lõpetajad kannavad enda valmistatud rõivaid lõpuaktusel!“

Näitusega avaldavad õpilased ja erialaõpetajad tänu kogu ametikoolile ja kõigile töötajatele, kes õppetöö toimimisele kahe aasta jooksul igal moel kaasa aidanud. Tekstiilikäsitöö eriala lõpetab üheksa täiskasvanud õppijat.

Kõik lõpetajad said 25. augustil korraldatud kutseeksamil positiivse hinnangu eksamit vastu võtnud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu komisjonilt. Lisaks tekstiilkäsitöölise 4. taseme kutsetunnistusele tõendasid kaks lõpetajat kutseeksamil töökogemuse põhjal ka masintikkija kompetentsi.

Kuressaare Ametikooli tekstiilikäsitöö eriala õpperühmas veel mõned vabad kohad. Õppetöö algab septembris. „Kutsun õppima kõiki, kes soovivad elus hoida ja edasi arendada meie traditsioonilisi käsitööoskusi,“ ütles Kesküla. „Paljudele meie lõpetajatele on see hingelähedane töö, lisateenistus või hobi.“

Viimati muudetud 28.08.2020.