Enn Meri andis parimale väikelaevaehitajale stipendiumi

Loomise kuupäev 22.06.2018

21. juunil korraldatud Kuressaare Ametikooli lõpuaktusel kuulutati välja tänavune Enn Meri parima saarlasest väikelaevaehitaja eriala lõpetaja stipendiumi saaja, stipendiaat on Alari Ratas.

„Alari areng on selle kolme aasta jooksul olnud kõige märkimisväärsem,“ rääkis tema rühmajuhataja Anne Rand. „Ta on meeldiv, otsekohene, julgeb küsida ja oma vigu tunnistada. Oskab tähtaegadest kinni pidada.“

Alari Ratas sooritas oma ettevõttepraktikad Saaremaa väikelaeva- ja komposiitmaterjalide ettevõttes Muvor. „Rühmajuhatajana on tore kuulda, kui õpilaste praktikaettevõttes kiidetakse ja kooli lõpetamise järel tööle kutsutakse,“ rääkis Anne Rand.

Kuressaare Ametikooli väikelaevaehituse õpetaja Kaido Trei lisas, et Alari on kohusetundlik ja püüdlik. „Stipendiumi saamisel oli oluliseks ka tema erialane potentsiaal ja tulevikuväljavaade.“

„See oli õige valik,“ ütles Saaremaa Ühisgümnaasiumi lõpetanud ja seejärel edasiõppimiskohaks Kuressaare Ametikooli valinud Alari. „Nüüd kavatsen ajateenistuse läbi käia ja siis tahan väikelaevaehituse inseneriks õppida.“

Ametikoolis on väikelaevaehitajaks õppinud ka Alari isa ja vend.

Saarlasest ettevõtja ja riigikogu liige Enn Meri andis 500-eurose stipendiumi välja kuuendat aastat järjest.

“Olen väga rahul oma Saare Paadis tehtud jahiga ja tahan anda oma panuse, et siinsed väikelaevaehituse traditsioonid püsiksid ja oskused nooremale põlvele edasi antaks,” rääkis Meri stipendiumit välja kuulutades.

Stipendiumi saamise tingimusteks olid väga head erialased oskused, huvi eriala vastu ja motivatsioon õpitud valdkonnas jätkata. Stipendiumi saaja valitaks välja Saare maakonnast pärit õppijate seast.

Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus saab väikelaevaehitajaks õppida.

Kuressaare Ametikooli lõpetas 233 noort ja täiskasvanut.

Viimati muudetud 19.11.2018.