Kokakunsti tulemused: kokaõpilased näitasid oma oskuseid

Loomise kuupäev 15.03.2024

Kuressaare Ametikool korraldas 14.-15. märtsil 11. korda kokavõistluse „Kokakunst Kuressaares,“ kus teise ja kolmanda kursuse õppijad said rahvusvahelistes tiimides näidata oma erialaoskuseid.

„Enamus inimesi on näinud telekast sarja „My Kitchen Rules.“ Ma ka ühe korra vaatasin seda, panin teleka kinni ja ütlen kõikidele kokkadele, et see on hea õppematerjal, et kuidas asjad ei tohiks käia: kõvad ambitsioonid ja olematud oskused.

Täna tuli teine pool ka järgi: olid kõvad ambitsioonid ja ka head oskused. Oli nauditav ühesõnaga. Kui teine kursus vaatas kolmanda kursuse töid, siis ta sai aru, miks peab kooli tulema. Mõtled küll, et ainult aasta vahet, aga koolis tõepoolest õpib. See on väga hea tõestus sellele,“ rääkis pärast lõputseremooniat Toomas Leedu (Ku-Kuu), üks viiest kohtunikust.

Võistles oli 32 noort Eestist, Lätist ja Leedust. Esimesel päeval võistle loositud kaheliikmelistes võistkondades 16 teise kursuse õppijat. Teisel päeval 16 kolmanda kursuse õppijat.

„See oli väga lõbus, äge ja huvitav kogemus. Väga väljakutsuv. Mina ja minu tiimikaaslane tegime head tööd. Saime teise koha. See oli minu esimene rahvusvaheline võistluskogemus, natuke hirmutav. Aga rahustasime oma närvi maha, sest see ei aita kaasa. Olen üsna õnnelik,“ rääkis Kamilė Uzakova Leedust pärast võistlust.

Kokku osales 8 kooli Eestist, kolm Leedust ja kolm Lätist.

Lõputseremoonial andsid kohtunikeks olnud peakokad välja ka oma eriauhinnad.

Kohtunikeks olid Toomas Leedu (Ku-Kuu), German Macharashvili (Pelm ja Repa), Rudolf Visnapuu ja Roland Visnapuu (Noot) ja Andrus Saartok (Fii).

Tulemused

II kursus

1. Smiltė Grimalauskaitė (VESK, Vilnius), Katerina Müür (Tallinna Teeninduskool)

2. Kamilė Uzakova (Kaunas Food Industry and Trade Training Centre), Vasylyna Bondarenko (VOCO)

3. Keiro Kartau (Valgamaa Kutsehariduskeskus), Gret-Liis Männiste (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

III kursus

1. Patricija Bondaluka (Ogre tehnikakool), Anete Rüütel (Viljandi Kutseõppekeskus)

2. Aleksandrs Kolesnikovs (Riga Technical School of Tourism and Creative Industry), Anette Raasik (VOCO)

3. Kate Freināte (Ventspils Vocation Tehnical School), Sergei Merkulov (Kuressaare Ametikool)

Vaata pilte>link opens on new page

Järgmine „Kokakunst Kuressaares“ on kavas 13.-14. märtsil 2025.

Võistlust toetasid Horeca Service, Karisma food, Mo Saaremaa, Roverto, Saare ja Saare Kala.

Viimati muudetud 15.03.2024.