Kolmas koht aasta noorkoka võistluselt

Loomise kuupäev 03.10.2022

Tallinnas korraldatud aasta noorkoka võistlusel saavutasid Sass Kesküla ja tema abikokk Meelis Teder üle-eestilises konkurentsis kõrge kolmanda koha.

„Võistlus oli pinget pakkuv ning kindlasti keerukas. Nädalaga paika panna menüü ning tööplaan, ei ole lihtne. Pikad õppimispäevad ei olnud lihtsad. Aga saime sellega hakkama,“ märkis Sass. „Poodiumikoha arvatavasti tõi hea ning maitsev toit, samuti ka köögipool mida pidevalt jälgiti. Kui koht välja kuulutati, oli jube hea tunne, sest lühikese ajaga selline kupatus valmis teha on lihtsalt imetlusväärne.“

Kokku pääses Toidumessi raames korraldatud võistlusele kuus õppijat erinevatest Eesti ametikoolidest. Nelja tunni jooksul tuli valmistada kolm rooga, mida hinnati WACS standardi alusel. Olulised olid toidu maitse (max 50 punkti), roa välimus (max 15 punkti) ja töövõtteid ning hügieeni (35 punkti).

Võistlejaid juhendasid ametikooli peakokk Kairi Saar ja kutseõpetaja Halliki Väli.

Viimati muudetud 03.10.2022.