Kuulutati välja parimad õpilasfirmad

Loomise kuupäev 05.04.2018

4. aprillil lõppes Kuressaare Ametikoolis õpilasfirmade esitluse ja laada ning parimate välja kuulutamisega õpilasfirmade programmi kolmas hooaeg.

„Oleme jõudnud selleni, et meie koolis on kõikidel kutsekeskhariduse tasemel õppijatel võimalus osaleda õpilasfirmas ning omandada väärtuslik praktiline ettevõtluskogemus õppeaja jooksul. Võime olla uhked, et meil on nii palju ettevõtlikke, pühendunud ja koostööle orienteeritud juhendajaid, erialaõpetajaid ja rühmajuhatajaid, tänu kellele see üldse on võimalikuks saanud,“ rääkis ametikooli õpilasfirmade programmi juht Jane Mägi.

„Õppekavadesse lõimitud õpilasfirmad on väljakutseks kõigile osapooltele. Õppimine läbi tegevuse toob kaasa õnnestumisi, kuid ka ohtralt õppetunde. Tänastes esitlustes tõdeti tulemusi n-ö seinast seina. Edulugude kõrval ka õpetlikke näiteid sellest, mis ei toimi. Kõige suurem kasu õpilasfirmast on omandatud kogemus.“

Kokku oli sel õppeaastal õpilasfirmade tegevust koordineeriva Junior Achievement Eesti juures registreeritud 12 Kuressaare Ametikooli õpilasfirmat. Eesti kutsekoolidest oli vaid Viljandi Kutseõppekeskusest registreeritud sama palju õpilasfirmasid. Õpilasfirmade programmis lõid kaasa teise ja kolmanda kursuse õpilased.

Õpilasfirmade programm algas sügisel inspiratsiooniseminariga, millele järgnes äriideede välja töötamine, firmade moodustamine ning tootmis-, turundus- ja müügitöö.

Tänavused ettevõtted valmistasid muuhulgas disain-riidepuid (ÕF forEst), lastele kingapaelte sidumise õpetavaid abivahendeid (ÕF Papud) ja pakkusid veebilehtede valmistamise teenust (ÕF Destiny). Kaks ettevõtet osalesid veebruaris ka üleriigilisel õpilasfirmade festivalil Tallinnas.

Parimaid õpilasfirmasid aitasid välja valida ettevõtjad Siim Zukker (Zukker Disain), Maria Kaljuste (Ideafarm) ja Triinu Karolin (HOIA homespa) ning ametikooli ärikorralduse õpilased. Veel anti välja publiku lemmiku ja lõpuürituse korraldanud ärikorralduse õpperühma preemiad.

Zürii auhindas õpilasfirmasid järgnevates kategooriates:

• Müügikoha kujundus ja müügitöö: ÕF forEst
  • Toodete esitlus ja liftikõne: ÕF forEst
  • Äriidee: ÕF Papud
  • Toote/teenuse kvaliteet: ÕF Jarks
  • Firma/toote/teenuse jätkusuutlikkus: ÕF Destiny
  • Innovaatilisus: ÕF Küünlapapud
  • Logo: ÕF Papud
  • Keskkonnasäästlikkus: ÕF Surrepo Käsitöö Siirupid
  • Parim slogan: ÕF Mändjala AR
  • Kohaliku tooraine nutikas kasutamine: ÕF Kender
  • Korraldajate lemmik: ÕF Käbid
  • Publiku lemmik: ÕF Papud

Alanud on ka järgmise õppeaasta õpilasfirmade programmi ettevalmistused. Sügisel programmi raames praktilist ettevõtluskogemust omandavad õpilased on osalenud Junior Achievement Eesti korraldatud simulatsioonimängus „Tehas klassiruumis“. Juunis külastatakse Tartu Ettevõtlusküla. Täiendavaid praktilise ettevõtlusõppe tegevusi viiakse läbi projektiga "Uus õpikäsitlus Kuressaare Ametikooli ettevõtlusõppes "Õppida on Põnev"" kaudu. Projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata galeriid>link opens on new page

Viimati muudetud 21.08.2018.