Kuulutati välja parimad õpilasfirmad

Loomise kuupäev 31.03.2023

30. märtsil lõppes Kuressaare Ametikoolis õpilasfirmad järjekordne hooaeg liftikõnede ja parimate välja kuulutamisega. Toimunud tänuüritus on õpilasfirmade aastaringi traditsiooniline osa, kus tutvustatakse oma tooteid ja teenuseid, esitatakse liftikõne ning žürii kuulutab välja parimad. Žürii koosnes ärikorralduse spetsialisti eriala õppijatest, kes tänuüritust ka modereerisid.

Jane Mägi, IT ja ettevõtluse õppesuuna juhtõpetaja sõnas päeva sisse juhatades, et sellel õppeaastal said kõik osalejad ühe väga olulise oskuse ja kogemuse – ettevõtlusoskuse ja -kogemuse. Õpilased said turvalises keskkonnas proovida, kuidas ettevõte toimib. Õpilasfirma loomine kasvatab ettevõtlikkust ja enesekindlust oma ettevõtte loomiseks ning arendab edasises elus olulisi meeskonnatöö, finants- ja turundusoskuseid.

Tunnustusüritusel toodi välja tänavused parimad õpilasfirmad seitsmes kategoorias:

Parim toode – ÕF Nöpsik (karamellikaste)
Parim logo – ÕF Magusamps (pulgakoogid)
Parim turundus – ÕF Iteenused (kodulehed)
Parim müük – ÕF K-Chains (3D prinditud võtmehoidjad)
Parim liftikõne – ÕF Gifta (tootefotograafia)
Parim plakat – ÕF QuadVFX (videograaf ja liikuva graafika kujundusteenused)
Parim idee – 4 SÕPRA (puidust lõikelauad)

Külalisena rääkis õppijatele oma ettevõtlusega kaasnenud muredest ja rõõmudest Tanel Tang (Saaremaa Mahemuna ja Salme Sai).

Kokku oli sel õppeaastal õpilasfirmade tegevust koordineeriva JA Eesti juures registreeritud 21 õpilasfirmat.

Ametikool alustas õpilasfirmade programmiga 2015. aastal.

Fotogalerii tänuüritusest leiad SIIT>link opens on new page

Viimati muudetud 04.04.2023.