Muljed Mardilaadalt

Loomise kuupäev 08.11.2022

Samal ajal kui kodune koolimaja kihas vilistlastest ja 100. sünnipäeva tähistamine oli siin täies hoos, esindas meie väike meeskond kooli Tallinnas Mardilaadal. Koroona tõttu kaks korda ära jäänud eesti käsitööliste suursündmus oli tagasi!

Laadal tutvustasime meie õppimisvõimalusi ja müüsime õpilaste ning vilistlaste tooteid. Letil olid nii keraamilised tassid kui ka vaasid, küünlaalsed ja portselanist ehted (autorid Maria Arnus-Kaasik, Sandra Sarapuu ja Emily Ruul). Nahatööd esindasid Kai Koitla jalgratta- ja randmekotid, masintikandis esemed olid vilistlaselt Kristiina Virvestelt. Eraldi olid väljas kangakudumise eriala vilistlaste kootud suurrätid, müügil oli ka projekti tutvustav raamat.

Teistest käsitööerialasid õpetavatest kutsekoolidest olid meie kõrval Vigala, Haapsalu ja Räpina ning Kopli Ametikool. Vanu tuttavaid oli hea näha.

Mardilaadal toimus ka äärmiselt huvitavate ettekannetega käsitööhariduse seminar, mille võiks lühidalt kokku võtta nii: käelised oskused, lihttehnoloogiate tundmine, säästlik ja taaskasutajalik ellusuhtumine on tõusteel, sest selleks sunnib meid maailma muutumine, ja targad alustavad kohanemisega juba praegu.

Tänan kõiki kolleege ja õpilasi, kes Mardilaadal osalemisse oma panuse andsid!

Viimati muudetud 08.11.2022.