Nordplusi projektiga otsitakse võimalusi koolide rohelisemaks muutmiseks

Loomise kuupäev 20.09.2022

Algas Nordplus projekt, mille eesmärgiks on leida võimalusi, kuidas ametikoole nö rohelisemaks muuta. Eelmisel nädalal Lätis Jelgavas korraldud projektikohtumisel osalesid kutseõpetajad Tiiu Tuhkanen ja Erik Riige.

Tiiu Tuhkanen: „Jelgava Tehnikum tutvustas oma seniseid roheteemalisi aktsioone koolis - nad viisid sisse prügi sorteerimise koridorides, ehitasid roheseina kus kasvatavad maitsetaimi ja teekraami ning eriti uuenduslikuna viisid õpetajate toast ära ühekordsed topsid kohvimasinast. St õpetajad saavad kohvi ainult siis, kui neil on oma tass kaasas.

Samuti on neil koridoris paaris kohas kõrge kraan, et saaks mugavalt enda joogipudelit täita. Jelgava Tehnikumis toimib alates eelmisest aastast rohegrupp, mida veab entusiastlik vegan- ja nullprügi-õpetaja, grupis on ka vist viis entusiastlikku õpilast. See on koht, kuhu me oma roherakukesega peaksime ka arenema - kaasama sinna lisaks töötajatele ka õpilasi nii huvitegevuse kui õppetegevuse raames.“

Projektis Come and Start osalevad veel Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool ning Leedus Alytaus ja Joniškises asuvad ametikoolid. Nordplus programm toetab projekti 44800 euroga.

Viimati muudetud 20.09.2022.