Praktikalugu: Helina ja Liselle kogemus Rotterdamist

Loomise kuupäev 16.12.2022

Kuressaare Ametikooli ärikorralduse spetsialisti õppijad Helina Sepp ja Liselle Unnam jagasid oma kogemust välispraktikalt Rotterdamist Albeda kolledžist.

Sealne ettevõtluskoolitus leidis aset juba kaheksandat korda ning õpilaste sõidu- ja elamiskulud kattis Erasmus+ programm. Kahe nädala jooksul lahendati rahvusvahelistes rühmades erinevaid äriteemalisi ülesandeid, arendati äriideed ja selle turunduskampaaniat.

Nii Liselle kui Helina sõnul tasub kindlasti välispraktikale kandideerida, sest nii on võimalik kohtuda paljude ägedate inimestega ja tutvuda erinevate kultuuridega. Mõlemad ütlevad, et see on suurepärane võimalus ennast igapäevaelu rütmist välja viia ja saada aimu ka sellest, kas sulle kunagi üldse meeldiks välismaal õppida või töötada. Välispraktika annab juurde kogemustepagasi ning kindlasti ka eeliseid karjäärimaailmas.

Teistel soovitavad õppijad mitte väga palju üle mõelda, sest tegevused on seal õpilaste jaoks väga põnevaks mõeldud, sest lisaks töö tegemisele on palju ka mängulisi ülesandeid ja linna peal tuuritamist, ei midagi ületamatut ega keerulist. Liselle soovitus on, et kui tunned, et sa ei ole inglise keelega just sina peal, siis selle pärast ei pea põdema, sest alati on seltskonnas teisigi, kelle keeleoskus pole perfektne.

Mõlemad õppijad leiavad, et kui kõhklete, siis kindlasti pange kandideerimiseks paberid teele! Kogemus on vinge ja püsib meeles kogu elu!

Kiidusõnu jagas ka koolituse korraldanud Tom Greenen: “See oli meie kaheksas kord sellist üritust korraldada ja taaskord peame ütlema, et see oli imeline. Kõik õpilases tegid tublit tööd ning neil oli väga tore. Meie kiidusõnad kõikidele osalejatele, oli rõõm teiega koostööd teha. Me oleme teie üle väga uhked!”

Rotterdami ärikoolitusel on ametikooli õpilased osalenud alates 2016.aastast.

Viimati muudetud 26.01.2023.