Sõiduautotehnikud võistlesid end finaali

Loomise kuupäev 14.02.2019

11. veebruaril Tallinnas korraldatud võistlusel „Noor Mehaanik 2019“ saavutasid ametikooli sõiduautotehniku eriala õppijad teise ning kuuenda koha ja pääsesid üle-eestilisele finaalvõistlusele.

Esimese kursuse õppija Kaarel Talistu saavutas 13 võistleja konkurentsis teise koha. Lauri Hõbelaid kolmandalt kursuselt tuli kuuendaks.

Võistlusel testiti eelkõige osalejate teoreetilisi teadmisi mootori, elektri- ja toitesüsteemide, jõuülekande, vedrustuse jpm teemadel. Küsimused olid koostatud Tallinna Tehnikakõrgkooli õppejõudude poolt. „Test oli pingeline, aga tulemused rõõmustavad,“ rääkis võistlusel õpilasi juhendanud Margus Kivi.

Eesti lõppvõistlus korraldatakse 8.-10. märtsil „Tallinn Motor Show“ raames. Sealt pääsevad kolm parimat edasi mais Poolas toimuvasse superfinaali.

„Seal tuleb juba rinda pista Poola, Leedu, Läti, Ukraina, Ungari ja Horvaatia parimate noortega. Seega hoiame Laurile ja Kaarlile pöialt ning loodame, et saame neile ka Poolas kaasa elada,“ ütles Kivi.

Lisainfo võistluse kohta: http://noormehaanik.ee/link opens on new page

Viimati muudetud 14.02.2019.