Tordioksjonil koguti sõjapõgenike abistamiseks 460 eurot

Loomise kuupäev 03.05.2022

29. aprillil korraldatud Facebooki tordioksjonil müüdi 11 torti, millega koguti Kuressaare Lions klubile Ukrania sõjapõgenike abistamiseks 460 eurot.

Ühe tordi ostja kasutas ka võimalust annetada ostetud tiramisu tort sõjapõgenikele. See läks Angelikale, kes ühes Kuressaare majutusasutuses oma perega sünnipäeva pidas.

„Talle saatsin perega kokkuleppel sünnipäevalapse ja tordi foto. Ta vastas, et oli väga väga hea meel ja oli väga liigutatud sellest. Et ta kohe kui  meie projektist kuulis, soovis osaleda ja anda oma panus,“ märkis õpetaja Kristiina Rand. „Tordi valmistanud kondiiter Triinu oli tema tuttav. Tal on omal kolm last ja soovis just, et see annetatud tort läheks lastega perele.“

Tordi valmistanud Triinu kirjutas: „Ma ei oska isegi sõnadesse panna kui tänulik ma nende piltide eest olen. Võtab ikka silmanurga märjaks. Annetaja oli minu tuttav, kelle suutsin heategevusse kaasa haarata. Talle on see teema ka väga südamelähedane. Suur aitäh selle tagasiside eest. Kõik koos teeme selle maailma uuesti korda!”

Kristiina Rand: „Õpilased tulid meie heategevusliku oksjoni ideega väga hästi kaasa, edastasid infot ja kutsusid osalema. Nii nagu me kõik, kes sellega seotud olime. Selle üle oli nii hea meel ja väga soe tunne jäi. Päevad olid ju pingelised ja pikad, kokku oli üheksa õpilast pagariklassis ja meie Tiiuga. Oksjonile jõudis 11 torti. Laada tordiletist müüsime 50 torti ja 36 väikekooki.“

Sel reedel on ametikooli tänavatoidufestivali ajal teise kondiitri õpperühma tordilaat. Osa torte annetatakse ka Lions klubile, kes paneb need laupäevasel laadal oksjonile.

Vaata ka Saarte Hääle videot>link opens on new page

Viimati muudetud 04.05.2022.