Üle saja põhikooliõpilase pani ametitele käed külge

Loomise kuupäev 02.02.2024

Kuressaare Ametikool kutsus 31. jaanuaril maakonna 8.-9. klasside õpilased Oskuste Päevale, et tutvuda erialastes töödes erinevate ametitega, osales 108 noort ja nende õpetajad.

„Oskuste päev Kuressaare Ametikoolis annab põhikooli õppijale võimaluse tutvuda meie erialadega, õpikeskkonna ja õpetajatega. Mul on hea meel, et põhikoolid väärtustavad iga aastaga enam seda võimalust ja on aktiivsed osalema. See loob ka õpetajale parema ettekujutuse, et toetada põhikooli lõpetajal leida endale sobiv õpitee,“ ütles ametikooli kvaliteedijuht Astra Mõistlik.

„Lisaks rääkisime sellest, mis on tänavuses vastuvõtus uut: meie kevadisest vastuvõtust on saanud põhivastuvõtt neile, kes sügisel õppima soovivad asuda. See puudutab nii noortele kui ka täiskasvanutele suunatud erialasid.“

Õppijad said linna õppekompleksi töötubades kujundada pakendit, valmistada jäätist, õppida kätehoolitsusi, punuda patse, kirjutada koodi.

Upal asuvas Tehnoloogiamajakas lahendati ülesandeid, mis kõik olid seotud just seal õpetatavate erialadega - mootorsõidukitehnik, väikelaevaehitus ja kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehitus.

Põhikooliõpilased andsid Oskuste Päeva lõpus ka anonüümset tagasisidet. Kiideti õpetajaid ja sõbralikke ametikooli õpilasi, kes töötubasid juhendasid. „Keegi kirjutas, et meil on äge kool. Keegi teine, et kuigi tarkvaraarenduse eriala on keeruline, siis samas ka huvitav. Loodame teda sügisel meie õppijate ridades näha,“ rääkis ürituse peakorraldaja Liisa Nõukas. „Ametikooli uksed on avatud ja ootame kõiki koole-klassi endale jätkuvalt külla, et tutvuda erialade ja õppimisvõimalustega.“

Koostöös Rajaleidja keskuse karjäärinõustajatega ning Euroopa Sotsiaalfondi PRÕM programmi toel korraldas ametikool esimese oskuste päeva 2017. aastal. Paljud põhikooliõpilastena siis osalenud noored on tänaseks eriala lõpetanud, suundunud edasi õppima, ajateenistuses või asunud tööle.

Galeriid üritusest näed SIIT>link opens on new page

Viimati muudetud 02.02.2024.