Ametikooli kokaõpilased kutsuvad sööma!

Sisestatud Liisa Nõukas poolt T, 07.05.2024 - 15:33

Kuressaare Ametikooli koka eriala õpilased kutsuvad 14.-17.mail õppehoone (Õ) õppekööki pop-up restorani Rohelus ning ootavad külalisi nautima erilisi maitseelamusi. Lõunasöögi algus kell 11.45. Iga päev on uus menüü (vt fotodelt).

Pop-up restoran on õppijate kooliprojekt, mille korraldavad koka eriala 3. kursuse õppijad. Juhendavad Halliki Väli ja Siiri Velve.

Restorani külalised saavad osa kolmekäigulisest lõunast. Lõunasöögi maksumus on 16 eurot ja maksta saab sularahas.

Broneeri helistades 56813397. Kohti jätkub kiirematele!

Rohepäevik: materjalide taaskasutus aitab kogeda kestlikku mõtteviisi

Sisestatud Anonüümne (verifitseerimata) poolt T, 07.05.2024 - 15:21

Olen õppijate ja õpetajatega viinud läbi töötubasid ja tunnitegevusi, kus oleme lihtsatest käegakatsutavatest materjalidest ise loonud esemeid.

Eesmärk on käeliste oskuste arendamise kõrval pakkuda isetegemisrõõmu ning selle kõrval kogeda ka praktiliselt seda, mida tähendavad tootmisjäägid, jäätmed ning mis neist edasi saab. Samuti avardada mõtteviisi, et materjalidel võib olla uus elu, kui nendele loominguliselt läheneda.

Jagan kahe töötoa kogemusi:

Ametikoolis saab tänavu õppida 22 tasuta täienduskoolitusel

Sisestatud taavi.tuisk poolt T, 07.05.2024 - 15:02

Kuressaare Ametikooli Koolitusmajakas saab tänavu õppida 22 tasuta täienduskoolitusel, esimesed algavad juba järgmisel nädalal.

„Koolitusi on nii laiemale kui ka väga spetsiifilisele sihtrühmale. Näiteks koolitus kiindumusteooriast ja traumakogemusest on suunatud lasteaia- ja lastehoiuõpetajate abidele. Seda koolitust teeme kaks korda- nii kevadel kui ka sügisel,“ rääkis ametikooli koolitusjuht Ade Sepp.

Kokku saab valida 21 erineva koolituse vahel.

Kuressaare Lõngapood sai ametikooli õppetööna uue kuue

Sisestatud taavi.tuisk poolt T, 30.04.2024 - 16:29

Kuressaare Lõngapoel valmis uus väliskujundus, mille loomisesse panustasid nii väikelaevaehituse kui ka kujundusgraafiku õppijad.

Ametikooli poolne projektijuht, Tehnoloogiamajaka kutseõpetaja Heiko Kull rääkis: „Esimene etapp oli metallraami koostamine ja keevitamine ning raami sisse nn visuaali kujundus ja tootmine. Teises etapis peaks valmima valguslahendus ja parimal juhul ka värviline kristall-valgusti. Vägev on, et see Tehnoloogiamajaka ja Disainimajaka ühistööna on valminud lahendus, mille tulemust õpilased reaalselt ka näevad ja oma portfooliosse lisada saavad.“

Rohepäevik: õppijad kujundasid piktogramme lihtsustamaks prügi sorteerimist

Sisestatud taavi.tuisk poolt N, 18.04.2024 - 16:01

Õppijatega projekte läbi viies olen ma tihti leidnud ennast mõtlemas, kuidas seda või teist teemat käsitledes oleks võimalik mastaapi kasvatada, et töö mõju laieneks kooli seinte vahelt kaugemale.

Õpilastega keskkonna teemadel arutledes võib leida võimalusi, kuidas luua väärtust läbi õpiprotsessi ka kogukonnale.

Tegevusjuhendajad võtavad Küprosel nähtu oma töös kasutusse

Sisestatud taavi.tuisk poolt R, 12.04.2024 - 10:23

Olime tegevusjuhendajatena Küprosel Erasmus+ praktikal veebruaris-märtsis 2024. Eestist on praktikakohaks olnud Paphos vaid nelja lennutunni kaugusel.

Saabudes võttis meid võttis vastu Yiannis: väga tore ja hoolitsev, tõi meile süüa, sõidutas tööle ja tagasi. Elukohaks oli Iiris Village, väga vaikne ja puhas ridaelamu tüüpi majake.

Ametikooli on esitatud ligi 200 sisseastumisavaldust

Sisestatud taavi.tuisk poolt T, 09.04.2024 - 14:07

Õppima asumiseks Kuressaare Ametikoolis on 9. aprilli seisuga esitatud 194 sisseastumisavaldust, vastuvõtuperioodi lõpuni on veel aega kaks nädalat.

Kutsekeskhariduse erialadest on kõige rohkem avaldusi esitatud mootorsõidukitehniku, koka ja väikelaevaehitaja erialale.

Täiskasvanutele suunatud kutseõppe erialadest soovitakse hetkesisuga õppida kõige enam lapsehoidjaks, veoautojuhiks, hooldustöötajaks ja noorem tarkvaraarendajaks.

Pakume tööd: õppejuht (1,0)

Sisestatud taavi.tuisk poolt T, 09.04.2024 - 08:07

Päikesepealinnas asub üks ütlemata tore kutseõppeasutus, kus õpib ca 800 õpilast ja töötab 118 töötajat. Et ka Sina saaksid meie kooliperre kuuluda, ootame Sind kandideerima õppejuhi (1,0) ametikohale.

Ootame oma meeskonda just Sind, kui tunned, et soovid kaasa rääkida õppimiskohustuse ea rakendamisel, toetada kutsehariduse reformi elluviimist ning panustada kutsehariduse jätkusuutlikkusse.

Asu jälgima