Käsil rekordarv rahvusvahelisi projekte

Loomise kuupäev 30.03.2022

Oleme läbi aastate olnud aktiivsed Erasmus+ programmi poolt rahastavate koostööprojektidega. Tänu neile on meil praegu nii väikelaeva, kui ka spaateenindaja õppekavad. Samuti on valminud projekti raames animatööri õppekava.

On ilmne, et koroona-aeg on toonud välja palju lahendust otsivaid kitsaskohti ja häid mõtteid, mis on vormunud koostööprojektideks.

Kui tavaliselt on meil olnud igal aastal keskmiselt 3-4 projekti, siis hetkel on ametikoolil käsil 17 projekti, neist 3 on õpirändeprojektid.

Õpirändeprojektid annavad reaalse võimaluse panna oma oskused ja teadmised proovile teises kultuuriruumis. Sooritada praktika multikultuurses keskkonnas ja avardada silmaringi. Tagasitulijatel on teistsugune sära silmades. Värske tunne, nagu pärast esimest suuremat kevadist vihma.

Miks me seda teeme? Eks ikka selleks, et kõik oleks parem. Et õppekavades ja õppematerjalides toimuks arengud. Et õpilased ja töötajad saaksid tõsta oma rahvusvahelisi pädevusi. Et õpetamine ja õppimine oleksid huvitavamad ja väljakutseid pakkuvamad. Selleks, et tulla mugavustsoonist välja ja areneda ja liikuda edasi, koguda kogemusi ja kogeda erinevaid töökultuure ning tutvuda teiste riikidega. Et oleks värsket õhku ja hingamist.

See pole alati lihtne, pigem oleks aus öelda, et see on paganama raske ja aeganõudev. Nõuab oskust kompromisse teha ja kannatust varuda. Aga sellegipoolest pakub see ka palju rõõmu uutest tutvustest ja kohtumistest, pakub võimaluse katsetada oma piire ja juubeldada väikeste töövõitude üle. Annab tunde, et me pole üksi oma igapäevatöö väljakutsetega vaid alati on kuskil Euroopas keegi, kes on valmis toeks olema ja seda ka siis, kui projekt on juba lõppenud. Need tutvused ja mälestused ei kao kuhugi, kui projekt on läbi.

Praegugi on meil käsil kolme uue õppekava arendustöö (komposiitmaterjalide töötleja, toiduturism, interaktiivse graafika kujundaja (liikumispuudega inimestele töökohapõhises õppes).

Kahes projektis suurendame oma võimekust alustada elektrisõidukite teema õpetamisega. Meil on mitu digiõppe ja töökohapõhise õppe arendamisprojekti, et pakkuda valmisolekut paindlikumaks õppekorralduseks.

Me panustame lahenduse väljatöötamisse, mis aitaks külalismajanduse sektori mainet tõsta. Mitmetes projektides töötatakse välja mudeleid, mis aitavad õpetajal õpilasesõbralikumalt viia teadmisi ja oskusi õppijateni.

Muidugi on meil veel tublid eestvedajad, kes veavad projekte, kuhu on kaasatud õpilased ja õpetajad ja koos arendatakse rahvusvahelisi kompetentse (sh jätkusuutlikkust).

Kohe-kohe on lõppemas ka koostööprojekt, kus töötasime välja rahvusvahelistumise karjäärimudeli, mis aitab kõigil – sõltumata ajast ja kohast – arendada oma rahvusvahelistumise kompetentse, mis aitavad kaasa lüüa kooli rahvusvahelistumise tegevustes ja seda ikka kõike eesmärgiga, et meie kool oleks konkurentsivõimelisem ja meie koolis oleks hea.

Kui Sul tekkis huvi mõne konkreetse projekti kohta, siis vaata kooli kodulehelt>link opens on new page

Viimati muudetud 01.04.2022.